Rooftop Çatı Tipi Klima

Firmamız sektöründe 10 yıllık deneyimleriyle ve tecrübeli kadrosuyla iklimlendirme sektörünün en önemli parçaları olan ve en çok Plazalar, Alışveriş merkezleri (A.V.M), Oteller, Fabrikalar vb. gibi büyük alanların hem ısıtma ve hemde soğutma ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış olan Rooftop (Çatı Tipi) klimalarının servis ve bakım hizmetlerini yürütmektedir.

Rooftop çatı tipi klimaları kısaca tanıtmak gerekirse;

ROOFTOP ÇATI TİPİ KLİMALAR
Paket tip cihazlar hava koşullandırma sektörünün en önemli konularından birini oluşturur.
Bunun en önemli nedeni sunduğu kullanım esnekliğidir. Bu özelliği paket tipi cihazları müşteriler, inşaatçılar, yükleniciler ve mühendisler için çekici kılar.

Paket tip” tanımlaması fabrikada monte edilen oda klimaları ve merkezi konut tipi cihazlardan, büyük kapasiteli absorpsiyonlu ve santrifüj su soğutucularına kadar çokgeniş bir yelpazeyi kapsar.

Paket tip cihazlarının genel özellikleri;
Bileşenleri fabrikada uyumlu hale getirilmiştir.
Performansları fabrikada belirlenmiştir.
Fabrikada montajı yapılmıştır.
Dış borulama ve kabloma azdır
İç veya dış ortama yerleştirilebilirler.

Çatı Tipi Paket Klimalar
Çatı tipi paket klimaları, paket klima cihazlarının bir parçasıdır ve klima santrali ve kondensing cihazını tek bir yapı içerisinde toplayan, soğutma veya ısıtma çevriminin tümüyle aynı ünite içerisinde gerçekleştiği kompakt ve birleşik (unitary) bir hava koşullandırıcıdır. Bu cihazlar soğutma-ısıtma kontrolü, havalandırma ve havanın temizlenmesini de kapsayan toplam bir iklimlendirme sağlar. Isının sağlandığı ortam ve ısının verildiği ortam hava olduğu için “havadan havaya” tip iklimlendiricilerdir.İklimlendirme olarak “sadece soğutma” veya “hem ısıtma hem soğutma” yapabilen cihazlar olarak iki ana tipe ayrılırlar. Isıtma işlevi cihazın tersine çevrimle ısı pompası olarak çalıştırılmasının yanında, elektrikli ısıtıcı, sıcak  su bataryası veya gaz yakma modülü kullanılarak da sağlanabilir. Soğutma çevriminde ısı iç ortamdan alınır ve dış ortama iletilir. Bu durumda dış ortam tarafındaki batarya kondenser, iç ortam tarafındaki batarya ise evaporatör işlevi görür Isıtma çevriminde ise soğutma çevriminin tersine ısı dış ortamdan alınır ve iç ortama iletilir.  Bu durumda dış ortam tarafındaki batarya evaporatör, iç ortam tarafındaki batarya ise kondenser işlevi görür.

Rooftop cihazları da içinde hem soğutma hem de havalandırma ünitelerini içerdikleri için bakımları daha çok zaman almaktadır. Gerek kompresör -evaporatör bölümlerigerekse fan-motor bölümleri ve bunların selenoid vana, kayış, rulman, filtre gibi aksamları ciddi bir bakım gerektirmektedir. Rooftop çatı tipi klima cihazlarının bakımı mutlaka yaptırılmalıdır. Bu şekilde işiniz için hayati önem taşıyan sisteminizin, sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini garantilemiş olursunuz.

Dilerseniz periyodik bakım anlaşması yaparak üretiminizde verimlilik ve tüketiminizde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Periyodik koruyucu bakımın sağladığı avantajları özetle aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
· Cihazın ömrünü uzatır.
· Sistemin arıza riskini azaltır.
· Enerji sarfiyatını azaltır.
· Tamir masraflarını azaltır.
. Soğutucu akışkan kaçaklarını en aza indirerek şarj için gerekli olan iş gücü ve soğutucu akışkan giderlerini azaltır, ozon tabakasına verilen zarar da nispeten önlenmiş olur.

Koruyucu bakım programı uygulamaya konulduğu ilk anlarda iş yükü yoğunlaşır ancak, olumsuzluk gibi görünen bu durumun aslında doğru bir yaklaşım olduğu, işletim verimindeki artış ve acil tamir masraflarının azalması ile anlaşılacaktır.

Rooftop klima cihazları konusunda kesinlikle işinin uzmanı olan, eğitimli ve kalifiye personele sahip bir firmadan alacağınız teknik destek ile en hızlı ve en hesaplı şekilde sorunlarınız çözüme kavuşur.

Hizmet verdiğimiz marka ve modeller.
Lennox marka Baltic,BAC,BAH,BAG,BAM,flexy,FCM,FGM,FHM,FDM,Amerikan ,LGA,LHA,LCH,HCF,serisi,RT,RTK, RTLG, Serisi
Lennox Marka Kanallı Split
Lennox Marka, COMPAKTAIR,FLATAIR,serisi
Su Soğutmalı rooftop
Lennox Marka Baltic,Wshp,BWM,FWM ,FWH ,serisi
Lennox Chiller modelleri
Lennox RLAV,DWE,NEOSİS,ECOLEAN,ECOLOGİC,EKOMAX,HYDROLEAN,Hava Soğutmalı Chiller
Carrier Carrier Çatı Tipi Klimalar - 50 Az/Uz 48 Az
Su Soğutmalı Kondenserli Chiller Soğutma Grubu30 Hz/Hzv 30 Rw/Rwa30 Hxc
19 Xr/Xrv30 Xa Aquaforce30 Rb Aquasnap30 Rq Aquasnap30 Ra/Rh/Ry/Ryh38 Ra
YORK marka çatı tipi rooftop klimalar

7/24 Destek